Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pałacowy escape room

Dnia 4 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie nawiązujące do formuły escape room pt. „Tajemniczy zamek”. Pierwsza zabawa była zorganizowana  w ramach Nocy Bibliotek w dn. 16 października 2024 r. Po bardzo pozytywnym odbiorze i zainteresowaniu wśród młodzieży, postanowiliśmy zorganizować cykl spotkań tego typu. Spotkania odbywały się regularnie,  zawsze w środowe wieczory. Łącznie w pałacowym escape roomie wzięło udział 56 osób, w tym młodzież z kaliskiego liceum, młodzież z kaliskiej podstawówki oraz kadra nauczycielska z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Bardzo pomocny  w zorganizowaniu tak licznej grupy osób do naszej zabawy, za co ogromnie dziękujemy, był Pan Maciej Gryczewski, wychowawca młodzieży z internatu naszego liceum.


Pałacowy escape room, nie należał do najłatwiejszych, pracownicy Biblioteki oraz Ośrodka Kultury dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy poczuli się jak w prawdziwym pokoju zagadek. Pałac na parę dni zamieniał się w dom strachów a głównym założeniem zabawy było wydostanie się ze straszliwego zamku. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie szeregu zadań logicznych i sprawnościowych, aby dojść do celu. W pałacowych murach rozbrzmiewała  przeraźliwa muzyka, a z ukrycia dochodziły głosy duchów, które pomagały uczestnikom wydostać się z pałacu.

 

Zabawa tak  pochłonęła młodzież, że niektórzy dotychczasowi uczestnicy deklarowali swą pomoc podczas spotkań kolejnych grup przybywających do pałacowego escape roomu, zwłaszcza  grupy nauczycieli.

 

Zespół w składzie: Mariola, Remik , Marcin, Piotrek , Renata serdecznie dziękuje uczestnikom zabawy za odwiedzenie naszego pałacu i świetną zabawę. Mamy nadzieję że spotkamy się za rok w podobnym przedsięwzięciu.

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 11 grudnia 2024 r. miało miejsce spotkanie uczestników dyskusyjnego klubu książki poświęcone powieści pt. „Rzeźbiarz łez” autorstwa Erin Doom.    To powieść o trudnym dzieciństwie, rodzącej się miłości pomiędzy dwiema skrzywdzonymi przez los osobami: Nici i Rigera.  Poznali się w sierocińcu, ona była uosobieniem delikatnego motyla, on reprezentował ciemną stronę osobowości. Zbliżenie tych dwojga bohaterów nastąpiło dopiero wtedy, gdy razem wyjechali do domu adopcyjnego, realia sierocińca skutecznie uniemożliwiały znalezienie przyjaznej duszy.

W dniu 5 grudnia 2024 r. w sali rycerskiej kaliskiego pałacu miało miejsce spotkanie autorskie z pisarzem, scenarzystą, reżyserem, aktorem, Igorem Brejdygantem. Rozmowę poprowadziła Aleksandra Radecka, polonistka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, autorka publikacji „Ślady, które przetrwały” i współautorka zbioru tekstów „Zoom najbliższego świata” oraz założycielka i koordynatorka grupy młodych dziennikarzy wydających gazetę „Kontrast”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek